Поради батькам

Встановіть правила, щодо аспектів діяльності, які можна регулювати і виконувати. Порушення правил чи спроба їх обійти, деморалізують дитину з огляду на її нестійку психіку, тому уникайте домовленостей, яких важко дотримуватися.
Дайте підлітку можливість брати участь в обговорення проблем сім'ї, визначайте за ним право голосу під час прийняття рішень.
Ставтесь до дитини, як до особистості, а не як до втілення своїх сподівань. Ви можете радити чи підтримувати, але не повинні керувати її життям.
Намагайтеся сприймати життя очима дитини. Спілкування у підлітковому віці є для дитини спонтанним самовираженням. Розумійте, відчувайте, цікавтеся нею. Ваша прихильність надихає дитину, сприяє розвитку позитивної самооцінки.

Адаптація учнів 5 класу до навчання в основній школі

Перехід учнів з початкової школи до основної пов’язаний із змінами умов навчання п’ятикласників і справедливо вважається кризовим періодом.

Не забувай, що найважливіші зустрічі для кожної людини - це зустрічі з дітьми. Звертайте більше уваги на них - ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
Не картай себе, якщо не можеш зробити чогось для своєї дитини. Картай — якщо можеш, але не робиш. Пам'ятай: для дитини зроблено не достатньо, якщо не зроблено всього.
Дитина - це не тиран, що заволодіває усім твоїм життям, і не тільки плід плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку життя дало тобі на збереження і на розвиток творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, в яких буде рости не «наша», «своя» дитина, а душа, дана на збереження.
Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби їй того, чого не хотів би, щоб робили твоїй.
Люби свою дитину всякою - не дуже талановитою, невезучою, дорослою. Спілкуючись з нею, радій тому, що дитина - це свято, яке поки що з тобою.

Якщо дитину постійно критикувати - вона вчиться ненавидіти.
Якщо дитина живе у ворожнечі - вона вчиться агресивності.
Якщо дитину висміюють - вона стане замкнутою.
Якщо дитина зростає у докорах - формується почуття провини.
Якщо дитину підбадьорюють - вона починає вірити в себе.
Якщо дитину хвалять - вона вчиться бути вдячною.
Якщо дитина зростає в чесності - вона вчиться бути справедливою.
Якщо дитина живе у безпеці - вона вчиться вірити людям.
Якщо дитину підтримують - вона вчиться цінувати себе.
Якщо дитина живе у розумінні і доброзичливості - вона вчиться знаходити любов у цьому світі.

Завантажити презентацію (1,37Мб) >>

Оцініть сайт школи